Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. 3. 2007

Pondělí 18.9. 2006, 18. den, objevování pláží na jihu

 

Celou noc lilo. A ještě byla bouřka. A ráno to nevypadalo o nic líp. Za ty 4 dny, co jsme na Skopelu strávili, jsem prodělal solidní autorychlokurz augura – neustále jsem totiž hleděl vzhůru, pozoroval mraky, jejich směr a z toho vyplývající pravděpodobnost, že dojde či nedojde k zakrytí/odkrytí slunce a na jak dlouho. Akorát se obávám, že správný augur není svými závěry tak nasraný, jako jsem byl já.

 

V každém případě jsme se ale i tak vydali na plánovanou obhlídku ostrova. A začali jsme od severu.

 

 

 

ObrazekVATHIAS Fotoalbum

 

Vyjeli jsme směrem na Skopelos, ale ještě dříve odbočili doleva s tím, že zjistíme, jak vypadá pláž Vathia (alias hluboká) a okolí. K Vathii jsme ještě dojeli, ale dál už to od nás bylo dost naivní. Pokračovali jsme totiž podél pobřeží směrem na severozápad, ovšem cesty byly jen hliněné a nikomu to nedoporučuju – pokud nemá větší terénní auto. Takže jsme to po čase zase obrátili a jeli na Skopelos. Tam jsme obligátně navštívili houpačky, trochu se prošli (v noci to tam bylo hezčí) a pokračovali dolů na jih poohlédnout se po plážích, které vypadaly všechny na netu nádherně.


 

 

 

 

GLIFONERI

 

Když už mluvíme o plážích, asi by nebylo špatné začít pláží Glifoneri. To je v zásadě Skopeloská městská pláž (směrem na západ od Skopelu), takže náš zájem nevzbudila a ani jsem ji nefotil. Viděli jsme ji vždycky jen shora, když jsme přijížděli do hlavního města.


 

 

 

 

ObrazekSTAFILOS Fotoalbum

 

Jako první byla na jihu pláž Stafilos (alias hrozny). Přiznávám otevřeně – Stafilos nás fakt nijak neuchvátila. Pravda, bylo zataženo, takže umělecký dojem byl značně snížen, ale přece jenom – ta pláž mi přišla jako jedna z nejslabších. Pláž je docela úzká a svah (potažmo dřevo) nad ní se na ni pomalu nasouvá. Kromě toho se mi negativně vryla do paměti i proto, že i za tohoto počasí tam děda výběrčí právě v době, kdy jsme přišli, začal inkasovat asi 3 páry ubohých turistů, kteří se rozhodli koupat i za tohoto nečasu. Levné to nebylo – 2 lehátka a slunečník za 7 €. Jinak je tam i dřevěný bar.


 

 

 

 

VELANIO Fotoalbum

 

ObrazekPokud vás tedy osud či cestovka zavane do těchto míst, jednoznačně doporučuju projít Stafilo směrem dozadu a hned za rohem čeká mnohem lepší, oblázkopísčitá  pláž – Velanio. Pravda, když jsme ji viděli my, byla zrovna vystlána naplavenými travami, ale to tady za normálního stavu určitě nebude. Tohle bylo teritorium stejného dědy, jako na Stafilu, takže cena byla určitě taky stejná. Kromě půjčovny tady byl ale i obdobný bar, jako vedle na Stafilu. Pokud by člověk prošel Velanio ještě dál dozadu, našel by údajně za výběžkem nudistickou pláž. To jsme neotestovali; za tohoto počasí bychom tam stejně asi jen těžko někoho potkali.

 

 

 

Pár kilometrů od Stafila a Velania je pláž Agnondas, následuje Limnonari, Trachili a Panormos (s plážičkami Blo a Adrina). Všechny jsme tentokrát minuli a mířili za těmi, které se mi podle fotek na netu zdály nejhezčí: Milia a Kastani.


 

 

 

 

MILIA Fotoalbum

 

Milia (alias jabloň) je asi nejznámější pláž Skopelu. Je taky nejdelší a z mého pohledu by se dalo říct, že má 2 části. Po příchodu z parkoviště (pravda, trochu nadnesené označení) je jedna část napravo, druhá je nalevo schovaná za šutrama. Na obou stranách jsou placené lehátka a slunečníky (myslím taky 7 €). Milia je krásně (téměř) bílá a oblázková. Kontrast pláž-moře-borovice je velmi výrazný. Přímo před pláží leží ostrov Dasia.


 

 

 

 

KASTANI Fotoalbum

 

ObrazekJen asi 2 km od Milie je pláž Kastani (alias kaštanová). Ta se mi podle zkoumání na netu zdála nejlepší, protože je stejně krásná jako Milia, ale chybí tady slunečníky. Toto všechno jsem si na místě potvrdil, ale na živo mi došlo, že je trošku moc malá na to, aby se tam člověk mohl někde zašít. A vzhledem k dobré dostupnosti se asi jen těžko stane, že by tady byl člověk sám. Taky byl trochu problém s parkováním, protože cesta nad pláží byla místy dost zerodovaná a místa tam bylo jen na pár aut. Oproti Milie je ale mnohem více písčitá, písek má ale spíše šedou barvu.

 

 

 

Pro dnešní den jsme už měli cestování dost, počasí bylo bohužel stále stejné (na fotkách to jde vidět) a mne začaly téměř přepadat deprese… začínáme uvažovat o tom, že tady tak dlouho nezůstaneme… Doufám, že se zítra probudíme do krásného slunečného dne! 

 

 

 

Úterý 19.9.2006, 19. den, Armenopetra

 

Ráno se ukazuje, že naděje na krásné počasí byly dosti bláhové. Sleduju opět mraky a chmury nad hlavou se přenášejí i do mé mysli. Chvilkama to vypadá, že se to vybere, vzápětí je ale vše při starém. Nakonec se ale kolem poledne zase vydáváme na průzkum a zjišťujeme zajímavou věc – když jedeme „starou žlutou“ prašnou cestou směrem na Néo Klima, vidíme z kopce velký kus jižního pobřeží a zjišťujeme, že určitý výsek pobřeží, konkrétně zrovna někde kolem Néo Klimy, je zalit sluncem a zdá se, že by to tak nějakou dobu mohlo zůstat. Takže je rozhodnuto a vyrážíme právě tímto směrem s cílem prozkoumat tentokrát Hovolo, či spíše Chovolo.


 

 

 

 

HOVOLO Fotoalbum

 

ObrazekHovolo je trochu zavádějící, protože každý člověk si asi představí jednu pláž, ale ve skutečnosti jsou spíše tři. Jedna pláž, a to Elios, je hned vedle Néo Klimy, ale ta se asi moc velké oblibě netěší. Hned za ní je pak třeba jít po úseku hrubšího kamení, aby se člověk dostal na první úsek samotné pláže Hovolo. Pak uvidí, že jednotlivé části této pláže jsou od sebe odděleny výstupky skal, takže by si technicky vzato možná zasloužily i samostatná jména. Na skopelosweb mimochodem taky mají tyto pláže označeny jako pláž 1, pláž 2 a pláž 3. My jsme na té třetí, které se nám zdála nejlepší, už někoho viděli, a tak jsme se rozhodli, že se poohlédneme jinde. Jinak je ale i Hovolo celkem úzká, přilepená hned u skály. Hlavně z dálky ale vypadá dost fotogenicky.


 

 

 

 

ARMENOPETRA Fotoalbum

 

ObrazekPodle mapy byla další pláží Armenopetra. Když jsme dorazili na místo, tak jsme viděli, že toto sice asi není to nejkrásnější místo na ostrově, ale měla jednu obrovskou výhodu – nikdo tady nebyl a i absence slunečníků a lehátek napovídala, že to nebude zrovna nejvyhledávanější pláž. Přitom jí ale nebylo moc co vytknout – šedý písek s oblázky, po jedné straně skála, po druhé skalní výstupek. Na dohled jak Skiathos, tak Glossa ve svahu napravo. Bylo rozhodnuto – to je přesně to, co potřebujeme.

 

No a protože tady nikdo nebyl, mohli jsme v klidu i sundat plavky. Za celý zbytek dne (tj. cca 5 hodin) se tu objevil jen nějaký rybář s manželkou (ti se zdáli trochu překvapeni a dlouho tam nevydrželi) a pak nějaký manželský pár, které se přesunul na druhou stranu pláže a sundal plavky taky. Dlouho tam ale taky nevydrželi.

 

Zkusil jsem to i se šnorchlováním, a asi nejzajímavější věc, na kterou jsem přišel, bylo to, že z těch skal, které trčely kousek nad hladinou, by se dalo skákat, protože pod vodou směřovaly kolmo dolů a hloubka tam byla dostatečná. Tak jsem si konečně po létech zase trochu zaskákal do moře. Jinak jsem ale pod hladinou nic extrémně zajímavého neviděl, zajímavé snad bylo jen to, že když jsem obeplul ten skalní výběžek nalevo, vlny byly o poznání větší a dno o poznání písčitější (tedy i zvířenější). Později jsem se tímto směrem vydal a zdokumentoval další pláže, a to:


 

 

 

 

KALIVES a KARKATZOUNA Fotoalbum

 

ObrazekKalives leží hned vedle Armenopetry a vypadá značně opuštěně. Řekl bych, že tuhle pláž využívají maximálně domorodci, popř. náhodní turisté, ale i tak určitě jen velmi omezeně. Jedná se o menší šedou písčitou pláž, ke které se dostanete buď kolem moře, ovšem pak je třeba se protáhnout kolem zdi nějakého stavení přímo u moře, nebo ho obejít olivovým sadem. Na téhle pláži jsem ale kromě opuštěnosti nenašel nic zajímavého.

 

Karkatzouna, která se nachází za výběžkem dále směrem na jihovýchod, je obdobně zajímavá. Cesta k ní podle mapy nějaká vede, ale já jsem ji jen vyfotil ze skály na kraji Kalives. Nějaká betonová skruž pláži na kráse nepřidala, ale vypadalo to, že by se tady taky dalo pobýt docela nerušeně, což může být velká výhoda.

 

Velkou nevýhodou jak Kalives, tak Karkatzouny je ale fakt, že hned kousek od břehu začínají v moři „plantáže“ travin.

 

 

 

Až do večera už ten den bylo krásně. Kolem šesté jsme se ještě zajeli podívat do Loutraki, abychom zjistili, jak je to s trajektem, kde se kupujou lístky atd. Pak jsme se ještě šli projít do Glossy.


 

 

 

 

GLOSSA Fotoalbum

 

Obrazekje postavená v celkem prudkém svahu, a tak se do centra dostanete maximálně na mopedu, ale spíš ani to ne (ne, že by to bylo k něčemu dobré). Pro Glossu jsou typické úzké uličky a schodiště do uliček o patro výš (či níž). Hodně nás zaujalo i náměstíčko, jehož rozměry byly opravdu dosti miniaturní. Bylo tam jen pár plastových stolků a kostel. Pravdou je, že v Glosse jsme potkali jen asi 2 turisty, jinak městečko působí opravdu hodně autenticky – a to včetně typických „jajul“ (babiček) celých v černém. A taky se tam lidi na potkání zdraví, což taky není úplně nejtypičtější. Hodně mě pobavilo, když nás jedna jajula přivítala na svém prahu slovy „á, máte děťátko? Bravo!“ Načež malou třikrát rituálně poplivala. Glossa se nám líbila, ale bydlet bychom tam moc nechtěli – pořád chodit po schodech… 

 

 

 

Středa 20.9.2006, 20. den, Milia a sever

 

Ráno to zase vypadalo stejně jako včera, tj. zataženo. Už jsme se více méně rozhodli, že do soboty tady za těchto podmínek nevydržíme, a tak byla manželka vyslána, ať na toto téma promluví se Sofií. Vzala s sebou peníze za 3 dny s tím, že pokud se počasí nespraví, odjedeme dneska odpoledne, jinak nejpozději zítra. Sofia pochopitelně nebyla vůbec nadšená a zcela logicky se odvolávala na to, že speciální cenu, kterou nám dali, vztahovali na slíbených 5 nocí. Samozřejmě měla pravdu, leč asi i díky tomu jejímu pisklavému hlásku manželka po návratu prohlásila, že příště už se s ní půjdu dohadovat já.

 

 

 

Rozpačitě tedy odjíždíme obhlédnout další místa. Vydáváme se směrem na Skopelos a nejdříve zajíždíme tam, kam jsme omylem dojeli první noc.


 

 

 

 

ObrazekGLISTERI Fotoalbum

 

Pláž Glisteri leží v malé a hlavně úzké zátoce. Voda je díky oblázkům hodně průhledná a i skály vypadají hezky, ale na můj vkus byla moc malá. Kromě toho je tam i psarotaverna, kabinka na převlékání a placená lehátka a slunečníky. Moc civilizace v poměru k velikosti pláže.

 

 

 

Zajímavé bylo, že ve chvíli, kdy jsme se přesunuli „na jih“ jsme se stejně jako včera dostali ze zóny těžkých mraků a začalo svítit sluníčko. Ze Skopelu jsme se tedy jeli podívat na pláže, které jsme předevčírem minuli.
 

 

 

 

ObrazekAGNONDAS Fotoalbum

 

leží stejně jako Glisteri v malé úzké zátoce, a kromě toho je tady i malý přístav, takže na nějaké soukromí tady můžete zapomenout. Hned u vody je taky taverna. Z mého pohledu je toto místo pro klasické slunění téměř nepoužitelné. 

 

 

 

ObrazekLIMNONARI Fotoalbum

 

Hned následující pláž, Limnonari, má na můj vkus asi nejlepší písek na celém ostrově. Má příjemnou žlutou barvu a je jemný. Tahle pláž se mi z estetického hlediska hodně líbila, ale ani přesto jsme tam nezůstali. Hned za pláží totiž bylo nějaké ubytování a taky minimálně jedna, spíš však dvě taverny. Kromě toho taky lehátka a slunečníky. Co se ovšem přírodní scenerie týče, hodnotil jsem tuto pláž jako jednu z nejkrásnějších.

 

 

 

 

ObrazekPANORMOS Fotoalbum

 

Pláž Trachili jsme vynechali, a tak následuje ta, které je českým a slovenským turistům asi nejznámější – Panormos. Místo samotné je moc hezké – zátoka je z obou stran lemována zelenými svahy a voda je díky světlé oblázkové pláži krásně průhledná.

 

A teď nevýhody: hned za pláží je silnice (velký provoz tam není, ale přece jenom – je to hlavní spojnice mezi východem a západem ostrova), pláž je skoro celá zaplněná lehátky a slunečníky, taverny… Kdo má rád ruch, jistě ideální volba, kdo má rád klid, půjde jinam. Z mého pohledu asi nejturističtější pláž ostrova (dáno to bylo asi počtem lehátek a slunečníků na m2).


 

 

 

 

MILIA Fotoalbum

 

ObrazekHned za výběžkem je Milia, na které jsme se už byli podívat za špatného počasí předevčírem. Estetický dojem za slunečného počasí byl mnohem vyšší, je to asi nejkrásnější pláž na Skopelu. A tak jsme se rozhodli, že dneska zůstaneme tady.

 

Šli jsme od cesty směrem nalevo až za slunečníky a lehátka. Lidí tady moc nebylo, ale sundat si plavky bylo vyloučeno. Jak už jsem řekl – pláž je krásná, ale přece jenom – už jsme byli zmlsaní klidem Samothraki (jakkoli je Skopelos klidný ostrov, tak se Samothraki se klidem a opuštěností naprosto nemůže měřit) a Armenopetrou včera. Měl jsem strašnou radost, když i manželka konečně pochopila, že to není tak, že bych neměl rád lidi, ale v porovnání se včerejškem tady jejími slovy „ti lidi tak trochu ruší“. Takže jsme v klidu poleželi a poplavali, ale hlubší stopu v nás Milia nezanechala (těch hlubších stop už z této dovolené bylo ale i tak dost). A tak jsme tady ani nezůstali ani do pozdního odpoledne (jak je u nás zvykem), ale někdy kolem čtvrté jsme se jeli ještě podívat na sever.


 

 

 

 

Zamířili jsme směrem na Glossu a před ní odbočili doprava směrem na Perivoliou. Na Skopelos, kde je všude všechno kousek, trvala cesta poměrně dlouho (už nevím, jestli 20 minut?). Cestu tímto směrem ale každému vřele doporučuju. Zejména v závěrečných úsecích, když už se začne člověk blížit k pláži, jsem si zase připadal jako v parku – všude kolem velmi husté a velmi intenzivně zelené koruny jehličnanů, velmi intenzivní vůně… Krása.


 

 

 

 

ObrazekPERIVOLIOU Fotoalbum

 

Autem se dá dojet až přímo nad pláž a pak se musí kousíček slézt dolů – to ale zvládne i slabý důchodce. Když jsme tam přijeli, koupali se tam akorát 2 naháči a i jinak nám tato strana ostrova připadala jako „konec světa“. Působila o poznání klidněji a opuštěněji, žádné stavby, žádné osídlení, nic. Tady jsme se měli jet podívat hned. Neudělali jsme to jenom proto, že na netu tahle pláž nevypadá jako nejhezčí (ani není). Pokud ale někdo hledá klid, je severovýchodní pobřeží právě tím místem, které doporučujeme. V zásadě všechny dále jmenované pláže jsou tvořeny jemným šedým štěrkem. 

 

 

 

ObrazekPETHAMENI Fotoalbum

 

hned vedle je asi ještě klidnější, než Perivoliou. Je to dáno tím, že dostat se tam je o trochu komplikovanější, protože je třeba jít buď kousek (fakt malý kousek - na mapě to tak sice nevypadá, ale je to tak) pěšky směrem na východ a pak slézt po křivolakých stezkách dolů, nebo to po obdobných stezkách zkusit směrem od Hondros Ghiorgos. Dostupná tahle pláž ale určitě je. Na skopelos.net ji nazývají Kanalaki či Dead Woman. Kdybychom na ostrově zůstali déle, určitě bychom jí navštívili – podle fotek na netu vypadala na „tajný tip“. 

 

 

 

HONDROS GHIORGHOS Fotoalbum

 

ObrazekHned následující pláž, Hondros Yiorgos (či Chontrogiorgos jak je uváděna v mapě, alias tlustý Jura)  se mi podle netu líbila snad ještě víc, ale tu bych zase pro změnu nominoval na nejhorší zklamání v poměru očekávání/realita. Hned nad pláží je totiž pár domů, takže božská odloučenost chybí, kolem byl ještě ke všemu lehký bordel potažmo odkladiště nepotřebného, a pláž samotná byla zajímavá spíše z mineralogického než jiného hlediska. A kromě toho zákaz nudistování…

 

 

 

Po téhle obhlídce jsme měli naplánováno, že už se vrátíme zpátky do Glossy (po cestě jsme ještě nezdokumentovali pláž Keramoto, protože manželka už chtěla zpátky a na ní vedla podle mapy jen pěšinka), ale naštěstí jsme už v podstatě na začátku Glossy špatně odbočili a vydali se dále podél severovýchodního pobřeží. Nakonec byla ráda i manželka, která už chtěla „domů“, protože krása této strany pobřeží stála za to. Sem tam tady byl nějaký baráček a my jsme záviděli nádherný výhled na modré moře, Alonissos po pravici a zeleň všude kolem. Sami jsme pořádně nevěděli, kam vlastně jedeme, já jsem si říkal, že snad ještě zdokumentuju pláže Mavraki a Spilia, které jsme měli míjet. Nakonec jsme dojeli až na konec cesty – ta končila u kostelíku Aghios Ioannis to Kastri.


 

 

 

 

ObrazekAGHIOS IONNIS TO KASTRI Fotoalbum

 

nás zaujal dvěmi věcmi: zaprvé byl postavený na samém vršku prudkého skalního ostrůvku a za druhé tu cestu, které vedla až k němu, dokonale v závěrečném úseku převálcovalo moře a tak bylo jenom vidět, kde cesta začínala a kde končila. Výstup ke kostelíku je místy skutečně hodně prudký, naštěstí je tam ale zábradlí. S malou na rukou jsem se solidně zapotil a zadýchal. Nahoře je kromě kostelíku ještě velký (a jistě patřičně starý) olivovník a na něm visí malý zvon. A na zábradlí vlaje řecká vlajka. Výhled, zejm. na sousední Alonissos je pochopitelně dokonalý a výlet a výstup až sem lze rozhodně doporučit. Aha, zaujala nás ještě třetí věc a to velmi pestrá skladba kamenů dole na úpatí skaliska. To se tak často nevidí.

 

 

 

Večer jsme ještě zašli za Sofií, dali jí 50 € za poslední noc a oznámili, že zítra už definitivně jedeme (takže noc nás nakonec vyšla na 42,5 €). Byla v pohodě a podebatovali jsme ještě o včelařství a medu. Nakonec nám doporučila, ať příště přijedeme v létě.

 

No a pro sichr jsme pak ještě sjeli do Skopelu a koupili lístky na zítřejší trajekt z Glossy.

 

 

 

 <<< Volos-Skiathos-Skopelos    Do Orestiady a domů >>>
 

 

Náhledy fotografií ze složky Skopelos


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

-> Skopelos x Lefkada

(PAN_VIGO, 21. 3. 2014 19:57)

Skopelos zklamáním (v porovnání s Lefkadou) určitě nebude. Jedinou otázkou je, o kolik víc tam po Mamma Mia! jezdí turistů - přece jenom, my jsme tam byli předtím a ještě dost pozdě (1/2 září). Na druhou stranu - na Lefkadu už taky jezdí (na můj vkus) davy turistů...
Vaše nároky na Skopelu splňují pláže na severovýchodě (Perivoliou, Pethameni) - pokud se to teda od roku 2006 nezměnilo. Možná ještě zkusit to Velanio až někde vzadu (nudistická část)... Jinak tam byly fakt všude slunečníky už v roce 2006.
Tak ať vám dovolená vyjde :)
PAN_VIGO

Skopelos x Lefkada

(Honza, 13. 3. 2014 13:46)

Zdravím,
narazil jsem na Vaše super stránky o Řecku a měl bych prosbu o radu (názor).
Vybírám letošní dovolenou a narazil jsem na ostrov Skopelos. Mám ale dilema, protože srovnávám s ostrovem Karpathos (kde jsme byli loni) a především s Lefkadou (2 roky zpátky).
Poněvadž jste byl i na Lefkádě tak poprosím o rady, zda nebude Skopelos v porovnání s Lefkádou (Karpathosem) zklamáním.
Dle článků, co jsem pročetl, máme podobné "nároky" na destinaci, tj:

- spíše klidnější pláže BEZ lehátek a slunečníků
- ideálně koupání bez plavek

- k plážím nám nevadí delší přístupy, kombinace motorky a chůze žádný problém...
- ubytování klidně skromnější, stejně slouží jen na přespání a pak každý den jiná pláž po ostrově..
Ze shlédnutých fotek ze Skopelu mám trochu obavy, že i přes to, že se uvádí , že je to klidný ostrov (v porovnání se sousedním Skialthosem) se mi zdá, že snad na všech plážích je řada lehátek za poplatek ,- nebo se mýlím a i na Skopelosu je dostatek pláží a míst , které hledám...
Předem díky za odpověď
Honza
zkoušel jsem i na mail, ale vraci se mi to jako nedoručitelné

Dotaz

(Radek, 26. 12. 2007 16:52)

Jedem na Skopelos pristi rok 08.Ubytovani v Iride,u plazi Stafilos a Velanio.Nevite nekdo,jsou pobliz nejake taverny kde se da najist?

čtyřkolky

(admin, 22. 10. 2007 8:33)

Tak to fakt nevím, zkus se podívat tady http://www.skopelosweb.gr/english/rentcar.html a zkontaktovat těch 5 agentur, co tam mají reklamu a uvidíš.

Dotaz

(Pavel, 21. 10. 2007 23:46)

Moc nás to láká na Skopelos,ale stále se snažíme někde obstarat informaci,zda se dá půjčit na ostrově čtyřkolka.Zatím jsem sehnal informaci,že snad se dá půjčit čtyřkolová bugatka,ale zda mají klasické čtyřkolové motorky,to zatím nikdo nedokázal odpovědět.Pokud někdo máte informaci,byl bych moc rád.Děkuji. fire.dept@seznam.cz

Krásná dovča

(Jitka, 27. 8. 2007 10:14)

Ze Skopelosu jsme se vrátili ve čtvrtek a můžu vřele doporučit. Nádherný ostrov , super počasí, krásné pláže a moře a málo turistů (zatím). Moc se nám tady líbilo.

-> Trochu depka

(admin, 22. 3. 2007 9:11)

Skopelos je rozhodně krásný ostrov. My jsme byli pravda pod vlivem předchozí návštěvy Samothraki (které jednoznačně zvítězilo) a taky částečně špatného počasí, ale jinak tenhle ostrov určitě stojí za návštěvu.

Trochu depka

(Pavka, 22. 3. 2007 8:18)

Kdo na Skopelu nebyl může mít z těchto řádek trochu depku.My jsme byli na Skopelu v červnu 2006 a byla to ta nejkrásnější dovolená.Málo lidí a krásná příroda i atmosféra.Měli jsme kliku na počasí.Když jsme přistávali na Skiathosu,tak drobně pršelo,ale za dvě hodiny se udělalo pěkně a pak už jen sluníčko.Kostelík Aghios Ionnis je úžasný,podle záznamů v návštěvní knize jsme tam byli v roce 2006 první Češi a za celý pobyt jsme krajana nepotkali,to se nám taky nikde nestalo.Letos to,ale bude jinak začaly tam jezdit tuším 2 naše cestovky.Jinak,super stránky!